Reviseur XO Single Estate Cognac  0,7l 40 %
  • Reviseur XO Single Estate Cognac  0,7l 40 %

Reviseur XO Single Estate Cognac 0,7l 40 %

2 700,00 Kč
S DPH

Reviseur XO je více než jen kapkou skvělého cognacu – vlajková loď značky, směs velmi starých cognaců, ve finálním blendu obsaženy 25-leté až 40-leté cognacy.

Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Reviseur XO Single Estate Cognac  0,7l 40 %

Reviseur je hrdým reprezentantem toho nejlepšího z nezávislé produkce ušlechtilých cognaců. Jedná se totiž o tzv. „Single Estate Cognac“, tedy cognac pečlivě vyrobený z hroznů pocházejících výhradně z 90 hektarů vinic rodinného vinařství z oblasti Petite Champagne, tedy jedné ze dvou nejprestižnějších v celém regionu. To jej odlišuje od mnoha cognaců na trhu, které jsou produkovány kupáži hroznů různého druhu i kvality, mnohdy i z méně prestižních podooblastí.

Význam slova Reviseur neznamená osobu kontrolující jízdenky v hromadné přepravě, jak bychom si ho možná přestavili dnes. Ve starofrancouzštině představovalo člověka kontrolujícího pořádek v účetnictví. Věřte, nevěřte, šlo o původní povolání zakladatele této rodinné likérky…..postupná změna ve směřování jeho profesní kariéry dala vzniknout tradici tohoto ceněného a chuťově bohatého cognacu.

Křídovitá půda prestižního regionu Petite Champagne a převážně na jihozápad a východ orientované vinice zajišťují exluzívní podmínky pro růst vysoce aromatických hroznů (100% Ugni Blanc), ze kterých posléze vznikají (v malých výrobních dávkách) tyto aromatické, v chuti bohaté a plné cognacy, oceňované po celém světě. Na níže uvedených mezinárodních prestižních soutěžích a výstavách byl výrobce celé produktové řady Reviseur oceněn dokonce jako Cognac Producer of the Year:

  • Melbourne International Spirits Competition 2015
  • Berlin International Spirits Competition 2015
  • New York International Spirits Competition 2014

Reviseur XO je více než jen kapkou skvělého cognacu – vlajková loď značky, směs velmi starých cognaců, ve finálním blendu obsaženy 25-leté až 40-leté cognacy.

AROMA:

Velmi měkké aroma s dominantní vanilkou a nádechem dubového dřeva se rozvíjí do krásných podtónů čerstvého i kandovaného ovoce i ořechů s jemným nádechem vybraného koření

CHUŤ NA PATŘE:

Intenzivní, sytá a přitom krásně měkká, zakulacená, dlouho přetrvávající se skořicovými a nadčasovými „rancio“ tóny

OCENĚNÍ:

Concours Mondial de Bruxelles - Spirit Selection 2016 – Great Gold

International Wines & Spirits Competition 2015 – stříbrná medaile

Melbourne International Spirits Competiton 2015 – stříbrná medaile

International Wines & Spirits Competition 2014 – zlatá medaile

San Francisco World Spirits Competition 2011 – zlatá medaile

Grandiózní cognac umocněný elegantním balením v láhvi ve tvaru kapky a originální a luxusní dárkovou kazetou v jemných modrozlatých tónech – žádný znalec by jej neměl minout bez povšimnutí.

Zákazníci k tomuto produktu také zakoupili: