• Vyprodáno

Metaxa Angels' Treasure 0,7l 42,2%

3 400,00 Kč
S DPH

Okuste zralé řecké slunce. Tahle exkluzivní řecká brandy obsahuje směs famózních muškátových vín z ostrova Samos a vinnou pálenku zrající více než 50 let v sudech z francouzského dubu. Díky nízké vlhkosti a stabilní teplotě ve sklepích Metaxy se ze sudů během zrání odpařuje voda. Výsledkem je koncentrovanější potěšení s bohatou ovocnou chutí a s tóny pomerančové kůry, hořké čokolády, tabáku a jemného dubového dřeva. V dlouhém závěru zůstává intenzivní chuť hořkých pomerančů a sladkého koření.

Počet
Vyprodáno

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Necháte-li alkoholické lahůdky zrát v sudech, musíte být připraveni zaplatit daň. Říká se jí Angels’ share, tedy andělský podíl. Během zrání v obvykle vlhčích sklepeních se ze sudů odpařuje alkohol, který si užijí jen andělé. Ne tak v případě Metaxy. V jejích sklepích je nízká vlhkost a stálá teplota. Díky tomu se andělům dostane většího množství vody a v sudech zůstává parádně koncentrovaný poklad. Andělský poklad, Metaxa Angels’ Treasure.

Tahle luxusní brandy obsahuje směs skvělých řeckých vín a destilátu z hroznů, které víc než 50 let odpočívaly v sudech z vyhlášeného francouzského dubu. Po přivonění k temně jantarové lahůdce vás čeká bohatá a výrazně sladká kombinace: pomerančová kůra, sušené švestky a meruňky, sladké koření v čele se skořicí, muškátovým oříškem a hřebíčkem, hořká čokoláda, dub, karamelky, bourbonská vanilka, švestková marmeláda a květinové noty slaměnek.

Před prvním ochutnáním doporučují znalci nechat mírně vydýchat ve sklence. Pak se vám otevře sametově jemná, hřejivá a bohatá chuť, ve které dominují citrusy, zejména hořký pomeranč, spolu s hořkou čokoládou, tabákem a lehkými dřevitými tóny dubu. V nekonečně dlouhém závěru je výrazný pomeranč a sladké koření.

Ochutnejte andělskou symfonii chutí.