Don Q Reserva 7 Y.O. 0,7l 40%

740,00 Kč
S DPH

Portoriko bývá zastíněno známějšími rumovými zeměmi, a přitom právě Portoriko je v současnosti největším výrobcem karibských rumů na světě. Destillería Serrallés se výrobě rumů v této zemi věnuje nejdéle, již 154 let.

Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Příběh Serrallés se začal psát v roce 1865 na třtinové plantáži Hacienda Mercedita u města Ponce na jižním pobřeží Portorika. V tomto roce zde Don Juan Serrallés, syn španělských imigrantů, vyrobil na měděném destilačním kotli přivezeným z Francie první sudy rumu. V současnosti je palírna Serrallés známá nejen výrobou kvalitních rumů, ale také úsilím a nadšením, které bylo věnované její přeměně. Dnes totiž patří mezi ty nejvíce ekologicky zodpovědné destilerie v oboru.

Značka Don Q byla uvedena na trh v roce 1934, krátce po konci prohibice. Název značky je inspirovaný Donem Quijotem a zatímco Don Quijote představuje hledání dokonalého světa, Don Q je cestou za dokonalým rumem. V současnosti je Don Q nejprodávanějším rumem v Portoriku.

Don Q Reserva je blendem lehkých i těžkých rumů, které byly destilovány na dvou různých destilačních kolonách. Po destilaci zrály minimálně 7 let v amerických sudech. Je to bohatý, zajímavý rum, který se skvěle hodí i jako základ pro koktejl Daiquiri.

Aroma: sušené mango, sušenky, citrusy a vanilková zmrzlina
Chuť: svěží, ovocná
Závěr: kořeněné tóny, zejména kurkuma

Zákazníci k tomuto produktu také zakoupili: