OPIHR Oriental Spiced Gin 0,7l 42,5%

649,00 Kč
S DPH

Přestože je přesné umístění Opihru opřeno legendami, podle Bible šlo o mimořádně bohaté území plné zlata, vzácného koření, perel a pávů. I proto tudy procházela starověká námořní hedvábná stezka neboli cesta koření mířící z území dnešní západní Evropy do Asie a zpět. A právě suroviny z lokalit lemujících tuto cestu vytvořily základ ginu Opihr. Konkrétně malajské bobule cubéba, perský černý citrón, indický pepř, španělská pomerančová kůra, turecký kmín a grepová kůra, germánský kořen anděliky, indický kardamom a zázvor, indický černý pepř, italský jalovec a marocký koriandr. Samé dobré věci, ze kterých mohl vzniknout jedině takto bohatý gin plný výrazných vůní a chutí.

Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Zlato, stříbro, santalové dřevo, perly, slonovina, opice a pávi. Legendární Opihru (český Ofír) oplýval podle Bible až neuvěřitelným bohatstvím. I proto tudy musela procházet jedna z hlavních obchodních cest, cesta koření.

Cestovatelé a obchodníci cestou z Asie do Evropy a zpět ale navštívili i mnoho dalších lokalit. A právě zajímavé suroviny z některých těchto míst daly vzniknout základu pro Opihr: malajské bobule cubéba, perský černý citrón, indický pepř, španělská pomerančová kůra, turecký kmín a grepová kůra, germánský kořen anděliky, indický kardamom a zázvor, indický černý pepř, italský jalovec a marocký koriandr.

Aby toho nebylo málo, samotný gin vzniká v nejstarší anglické palírně tradiční metodou z roku 1761. To vše samozřejmě vede k jedinému a nevyhnutelnému – k bohatému ginu plnému orientální vůně kmínu, kardamomu a kůry citrusů, ke krásně nasládlé, kořeněné a výrazné chuti.