Botter Prosecco Frizzante DOC 0,75L
  • Botter Prosecco Frizzante DOC 0,75L

Botter Frizzante DOC 0,75l

169,00 Kč
S DPH

Italské šumivé víno s typickým krystalickým a jemným perlením, světle žluté, jiskrné barvy, s jemným buketem, s ovocitými tóny banánů, jablek a stopami akátových květů. V chuti lehké a svěží, s vyváženým tělem a kyselinkami. Harmonické s příjemně suchým dozvukem.

Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Botter  Frizzante DOC 0,75l

Vinifikace                    

Vinifikační proces začíná statickou dekantací moštu za studena. Následuje kvašení za účasti přidaných vybraných kvasinek při konstantní teplotě 18°С  po dobu 8-10 dnů. Víno se nechá odpočívat a pouze vybrané šarže s potenciálem pro vynikající finální Prosecco Frizzante  podstoupí další kroky – filtrování, umístění do nerezového tanku s přidáním rektifikovaného koncentrovaného moštu a vybraných kvasinek pro druhotné kvašení (Martinotti-Charmat metoda) při kontrolované teplotě 14-15°С. Jakmile víno dosáhne požadované hodnoty tlaku, alkoholu a zbytkového cukru, víno je zchlazeno, stabilizováno, filtrováno a finálně lahvováno. Skladovatelnost 2 roky.

Degustace                     

Perlivé víno s typickým krystalickým a jemným perlením, světle žluté, jiskrné barvy, s jemným buketem, s ovocitými tóny banánů, jablek a stopami akátových květů. V chuti lehké a svěží, s vyváženým tělem a kyselinkami. Harmonické s příjemně suchým dozvukem.