• Vyprodáno
Cavit Prosecco DOC Brut 0,75L, dárkové balení
  • Cavit Prosecco DOC Brut 0,75L, dárkové balení

Cavit Prosecco DOC Brut 0,75L, dárkové balení

279,00 Kč
S DPH
Odrůda - Glera
Barva - bílé
Země / oblast - Itálie, Veneto, Prosecco
Obsah cukru - brut (tvrdé) - do 15 g/L
Obsah alkoholu - 11,5%
Specifikace zrání - ne
Objem 75 cl
Alergeny - siřičitany
Počet
Vyprodáno

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Vinifikace

Odrůda Glera, ze které je toto šumivé víno vyrobeno, je velmi stará odrůda, kterou znali již Římané. Daří se jí dobře na chladných viničních svazích, chudých půdách, se špalírovým vedením. Unikátní místní terroir umožňuje hroznům prezentovat celý jejich potenciál.

Hrozny jsou sklízeny ručně v druhé polovině září. Pouze první měkké lisování se používá k získání moštu, který je ponechán po dobu 10-12 hodin sedimentovat. Následně je přečerpán do nádrže z nerezové oceli pro fermentaci při teplotě 18 až 20°C. Kvašení trvá asi 15 až 20 dnů.  Po dokončení je víno stabilizováno a připraveno pro uskutečnění druhého kvašení, které probíhá v nerezovém tanku při řízených teplotách tak, aby se zvýšila elegantní vůně a svěží, ovocité tóny.

Degustace              

Šumivé víno světle slámové barva se zelenkavými odlesky, jiskrné, s jemným perlením, ve vůni převládají ovocité tóny jablek, hrušek a broskví. Chuť je svěží a lehká. Dobře vyvážené víno, příjemné na patře, s tóny připomínajícími bílé ovoce, perzistentní, se suchým dozvukem.

Zákazníci k tomuto produktu také zakoupili: