SIX SAINTS OLOROSO FINISH 0,7l 41,7%
  • SIX SAINTS OLOROSO FINISH 0,7l 41,7%

SIX SAINTS MADEIRA FINISH 0,7l 41,7%

1 347,00 Kč
S DPH

Limitovaná edice rumu Six Saints, která byla na konec zrání uložena na přibližně šest měsíců do sudu, který předtím obsahoval  Madeiru.

Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

SIX SAINTS MADEIRA FINISH 0,7l 41,7%

Limitovaná edice rumu Six Saints, která byla na konec zrání uložena na přibližně šest měsíců do sudu, který předtím obsahoval Madeiru.

Rum se na ostrově Grenada vyrábí již od roku 1785. Díky této významné produkci je přezdívaný jako Ostrov koření. Six Saints je ale první a jediný rum, který je z tohoto malinkého karibského ostrova vyvážen.

Byl uveden na trh teprve začátkem roku 2015. Je vyráběn z melasy na kolonovém destilačním zařízení a po dobu 6-8 let zraje v jednou použitých amerických sudech po bourbonu. Je lahvován při 41,7% – síle, kterou ostrované považují za ideální pro pomalé upíjení.

Ačkoli chuťový profil připomíná rumy typu spiced, do Six Saints není přidávané žádné koření. Je to lehký a přesto komplexní rum s aroma tropického ovoce, sušených višní a kokosu. V chuti se projevují tóny karamelek, kořeněných hrušek a ananasu. Pojmenován je podle šesti svatých a šesti stejnojmenných farností, do kterých je území Grenady rozděleno.