Zaka Panama Rum, Gift Box, 42%, 0,7l
  • Zaka Panama Rum, Gift Box, 42%, 0,7l

Zaka Panama Rum, Gift Box, 42%, 0,7l

999,00 Kč
S DPH

Single Estate Rum s nádechem mystického voodoo je poctou tradiční výrobě rumu ve vybraných destinacích.

Stařen min.7 let, často i výrazně déle.

Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

ZAKA je unikátní řadou prémiových rumů inspirovaných mystikou karibské voodoo kultury – Zaka byl v této mytologii bohem zemědělství a rolnictví, který měl velmi blízko k lidem tvrdě pracujícím (nejen) na plantážích. Jedná se tedy o „návrat ke kořenům“, inspirováno úctou ke tvorbě tradičních rumů ve vybraných destinacích a vyjádření respektu všem, kteří tyto hodnoty vytvářejí.
ZAKA je prémiovou kolekcí Single Estate rumů, nabízí přirozené, uměle nedochucované či dobarvované rumy z prestižních destilérií, které si dávají za cíl vystihnout tradice a charakter dané destinace neboli tzv. „spirit of the finest rum making“.
Atraktivní balení v kazetách s magnetickými dvířky.
ZAKA ze středoamerické Panamy, dnes již tradičního výrobce komplexních a delikátních rumů, pochází konkrétně ze srdce provincie Herrera na poloostrově Azuero, kde jsou produkovány nejlepší tamní rumy. Místní vesničané stále dodržují pravidla tradiční výroby rumu, s respektem k tamní krajině a jejím plodům.
Při výrobě je použita především „pot-still“ destilace, rumy jsou stařeny 7-10 let v sudech z amerického bílého dubu, ve kterých dříve zrál bourbon. Výsledkem je delikátní, jemně florální a kořeněný rum s elegancí a komplexností – jako odraz dvojité destilace.


AROMA: krásně zakulacené se stopami sladkého pečiva.

CHUŤ NA PATŘE: úžasná vybalancovanost na patře navazuje na vyvážené aroma. Zakončení je kratší, lehce dřevité, s tóny karamelu a sladkého koření.