Emperor Rum Heritage 70cl, 40%, dárkové balení
  • Emperor Rum Heritage 70cl, 40%, dárkové balení

Emperor Rum Heritage 70cl, 40%, dárkové balení

640,00 Kč
S DPH

Mauricius má dlouhou historii výroby rumu, která se datuje k francouzské (1714-1810) a britské (1810-1968) přítomnosti na ostrově. Až 85 % celkové zemědělské půdy na ostrově tvoří plantáže s cukrovou třtinou.

Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Mauricius má dlouhou historii výroby rumu, která se datuje k francouzské (1714-1810) a britské (1810-1968) přítomnosti na ostrově. Až 85 % celkové zemědělské půdy na ostrově tvoří plantáže s cukrovou třtinou. Na Mauriciu existují 4 destilerie, které vyrábí různé druhy rumů, od aromatického rumu francouzského typu ze šťávy cukrové třtiny až po lehce nasládlý rum britského typu vyráběného z melasy. Místní podnikatelé Christophe Aulner a Bruno Le Merle dostali nápad spojit tyto odlišné styly rumu. Podařilo se jim chutě propojit díky použití různého dřeva sudů – amerických sudů po bourbonu, francouzských sudů po koňaku, španělských sudů po sherry. Jde o propojení kultur, chutí a stylů, stejně jako je tomu případem u místního obyvatelstva.
Na etiketě rumu Emperor je vyobrazen anglický král George V., který Mauriciu vládl mezi lety 1910 a 1936.
Emperor Heritage dokonale snoubí charakter melasového a agricole rumu. Projevuje se plný charakter čerstvé šťávy cukrové třtiny, exotického ovoce, ale i květinové, pepřové a kořeněné tóny. Ve vůni je dřevitý s tóny vanilky a pražených mandlí. V chuti se projevuje tmavá čokoláda, karamelizované ovoce a koření.
V dlouhém zakončení se objeví stopy kouře, koření a karamelu.

Zákazníci k tomuto produktu také zakoupili: