Rulandské šedé výběr z bobulí 2018 polosladké 13% 0,75l JEDLIČKA
  • Rulandské šedé výběr z bobulí 2018 polosladké 13% 0,75l JEDLIČKA

Rulandské šedé výběr z bobulí 2018 polosladké 13% 0,75l JEDLIČKA

239,00 Kč
S DPH
Fascinující víno stvořené pro milovníky lehce sladších vín vyniká osobitou žlutozlatou barvou. Vůně je opojná s výraznými tóny kvetoucího žita, zahřátého vosku a medového plástve. Chuť je plná, hebká extraktivní.Po ochutnání se krásně rozvíjejí kořenité tóny kůry pomerančové kůry, grapefruitu, zralé meruňky, medu a čerstvě upečeného žitného chleba s dlouhou trvající příjemnou dochut
Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Rulandské šedé výběr z bobulí 2018 polosladké 13% 0,75l JEDLIČKA 

Barva bílé, odrůda Rulandské šedé, ročník 2018, jakostní stupeň výběr z bobulí, obsah cukru polosladké, zbytkový cukr  36,4 g/l, kyseliny 5,5 g/l, oblast Morava, podoblast Veklopavlovická, obec Bořetice, alkohol 13%, obsahuje oxid siřičitý.

  Snažíme se vnímat přírodu a být s ní v souladu a není to proto, že by se jednalo o trendovou záležitost...  

 

Rodinné vinařství Jedlička bylo založené v roce 2004.  V současné době hospodaří na 45 ha vinohradů v tratích Terasy, Čtvrtě a Kraví hora. Jedná se o prvotřídní polohy vinic s hlinito-písčitou půdou bohatou na hořčík.

Veškerá produkce je zpracovávána kvalitní a šetrnou technologií. Při výrobě červeného vína se vinařství vrací k tradičním postupům – používá delší maceraci (nakvášení) rmutu. Bílá vína vyrábí technologií řízeného kvašení s použitím teroarních kvasinek. Díky tomuto spojení vzniká ve vinařství víno, které si nese charakteristické odrůdové znaky, aroma a zachovává si přitom výrazně svůj terroir.

​V Rodinném vinařství Jedlička se na prvním místě snaží vnímat přírodu a být s ní v souladu. Není to proto, že by se jednalo o trendovou záležitost. Základem je symbióza s vinnou révou i nádhernou krajinou této krásné části Moravy. Bio produkce hroznů navíc umožňuje vrátit se technologií výroby červených vín až před rok 1907.