Barton&Guestier Sparkling Alcohol Free 0,75l
  •    Barton&Guestier Sparkling Alcohol Free 0,75l

Sparkling Alcohol Free Barton&Guestier 0,75l

169,00 Kč
S DPH
Odrůda Muscat
Barva   bílé
Obsah cukru polosladké  - 12,5 - 45 g/l
Obsah alkoholu 0%
Specifikace zrání ne
Objem 75 cl
Alergeny siřičitany
Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Sparkling Alcohol Free Barton&Guestier 0,75l

inifikace                  

Rozmačkání hroznů, krátká macerace a fermentace probíhá na slupkách při nízkých teplotách pro získání odrůdového aroma. Dozrávání vína probíhá při kontrolované teplotě v nerezových tancích. Následně je víno odalkoholizováno, přidává se oxid uhličitý a přírodní aromatické          látky.

Degustace                   

Polosladké šumivé nealkoholické víno s bílo zlatavou barvou a velmi bohatým jemným perlením. Ve vůni dominují intenzivní aromatické tóny ovoce a květin typické pro odrůdu Muškát. V chuti je víno svěží, příjemné a harmonické, velmi dobře vyvážené s dlouhým ovocitým dozvukem.

 

bb4314364de0071a0984026964c892e7.jpg

 

Historie vinařství Barton&Guestier se datuje do roku 1725. Tehdy třicetiletý Thomas Barton, původem z Irska, založil v Bordeaux vlastní společnost obchodující s vínem. Výjimečný cit pro dobrá vína doplněný obchodním talentem mu kromě titulu „Obchodník roku 1747“ přisoudil i místní přezdívku „French Tom“. Láska k vínu jej záhy přiměla ke koupi vlastních vinic a tak se z obchodníka stal i pěstitel vinné révy a sklepmistr.

Jeho příkladu následovaly další generace rodiny Bartonů. Roku 1802 se vnuk Hugh Barton spojil se svým přítelem Danielem Guestierem, francouzským rejdařem a jméno vinařství bylo rozšířeno na dnes zvučné Barton&Guestier.

Postupem času se působení vinařství rozšířilo i mimo oblast Bordeaux, a tak značka Barton&Guestier dnes reprezentuje úžasnou různorodost francouzských regionů: Bordeaux, Loire Valley, Burgundy, Beaujolais, Rhône Valley, Provence, Languedoc, Gascony a Corsica. Se širokou paletou vín může nabídnout pro příležitostné konzumenty i znalce nádhernou zážitkovou cestu napříč Francií.

Stylové sídlo Chateau Magnol se svými historickými sklepy a přilehlými vinicemi v prestižní oblasti Médoc, nedaleko města Bordeaux, není jen zázemím pro tým sklepmistrů, enologů, obchodníků a vedení společnosti, ale i výtečnou vinařskou školou. Pořádají se zde vzdělávací kurzy o vínech, vinařství a snoubení vín s pokrmy pro laiky i profesionály.

ab4768438840e8a451246742bdb1f475.jpg

 

Exkluzivní francouzská kolekce vín Barton&Guestier AOC (Appellation d'origine contrôlée) odráží letité zkušenosti tohoto vinařství a odhaluje to nejlepší z každého vína. Všechna vína jsou vyrobena z hroznů vypěstovaných ve specifických oblastech s přísnou kontrolou sběru a vinařských metod. V závislosti na daném označení a kvalitě víno zraje v dubových sudech nebo v nerezových tancích. Všechna vína jsou sledována a vybírána týmem vinařů Barton&Guestier pod vedením Laurenta Prady, který spolupracuje se zhruba 250 pěstiteli vinné révy.

Vinařství Barton&Guestier i přes neustálé zdokonalování a inovátorství zůstává věrné vizi svých zakladatelů a vína, která produkuje, jsou věhlasná dnes již po celém světě.