Rozelieures Single Malt Whisky Tourbé Collection    0,7l  46%
  • Rozelieures Single Malt Whisky Tourbé Collection    0,7l  46%

Rozelieures Single Malt Whisky Tourbé Collection 0,7l 46%

1 419,00 Kč
S DPH
Velmi aromatická whisky kouřovo-rašelinového charakteru, s lehkým minerálním nádechem a dřevitým aroma, citlivě blendována s obilnými a ovocnými tóny. Oceněno zlatou medailí na renomované „Concours Général Agricole“ v r.2015 v Paříži.
Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Rozelieures Single Malt Whisky Tourbé Collection 0,7l 46%

Tradice rodinné likérky z malé vesnice Rozelieures na severovýchodě Francie se datuje od r.1860. V době počátků výroby proslavena zejména díky místnímu skvostnému mirabelkovému likéru, postupem času stále výraznější orientace na výrobu prémiové francouzské single malt whisky, od r.2000 již dominantně zaměřena na tento oblíbený nápoj. Dnes již 5.generace rodiny Grallet-Dupic obhospodařuje vlastních 300 hektarů prémiového ječmene. KONTROLA CELÉHO DODAVATELSKÉHO I VÝROBNÍHO PROCESU ji činí unikátní i v celosvětovém měřítku. Kvalitu osvědčuje stále rostoucí prestiž těchto craftových produktů včetně významných mezinárodních ocenění.

KOUZLO KOMPLETNÍHO VÝROBNÍHO PROCESU „POD JEDNOU STŘECHOU“

Na vlastních 300 ha půdy s vulkanickým podložím se zušlechťuje ječmen specifického charakteru. Vlastní sladovna (i pec na rašelinu) dodává whisky Rozelieures nezaměnitelná aromata a charakter, rovněž vysoce kvalitní zdroj podzemní vody z pohoří Vosges (Vogézy) podporuje kvalitu produktu. Dvojitá fermentace (kombinace otevřené i uzavřené) i destilace v měděných „pot-still“ nádobách jsou součástí dlouholetého rodinného know-how. Unikátní staření probíhá ve 4 různých sklepích/prostorech s odlišnými vlastnostmi a obohacuje tuto whisky, stejně jako použití různých druhů sudů pro dozrávání (po cognacu, sherry, Sauternes atd.)

Noblesní potěšení pro početnou skupinu fanoušků kvalitních a jemných „nakouřených“ rašelinových whisky.

TOURBÉ je výkladní skříní této výjimečné distilerie, snoubí unikátní know-how s vášní pro výrobu tohoto oblíbeného druhu, stařena v sudech po bourbonu a také v sudech z panenského francouzského dubu.

Velmi aromatická whisky kouřovo-rašelinového charakteru, s lehkým minerálním nádechem a dřevitým aroma, citlivě blendována s obilnými a ovocnými tóny. Oceněno zlatou medailí na renomované „Concours Général Agricole“ v r.2015 v Paříži.

AROMA: stopy sladu se mísí s kořeněnými a florálními tóny

CHUŤ NA PATŘE: ovocná jemnost postupuje do lehce nakouřeného zakončení se stopami čerstvého ovoceZákazníci k tomuto produktu také zakoupili: