Bumbu XO rum 0,7 l  40%
  • Bumbu XO rum 0,7 l  40%

Bumbu XO rum 0,7 l 40%

928,00 Kč
S DPH

Bumbu XO je panamský rum stařený 18 let v sudech po bourbonu a dozrává v sudech po sherry ze španělské Andalusie. Rum je láhvován do krásných matných láhví se stříbrným textem. Vyrábí se pouze z místní cukrové třtiny a pramenité vody. Aroma je plné karamelek, opékaného dubu, vanilky a pomerančové kůry. V zakončení se objevují stopy pepře a kávy.

Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Bumbu XO rum 0,7 l  40%

Stejně jako oblíbený Original Bumbu, je i XO pojmenován podle 400 let starém tradičním rumu vyráběným námořníky a obchodníky v 16. a 17. století ve West Indies, tehdejší Západní Indii. Celkový dojem z rumu navíc umocňuje těžká voskově matná černá láhev zdobená polstrovaným kovem s tradičním motivem X a mapa Karibiku ve stříbře napříč zadní stranou lahve.

Unikátní Superior rum je tentokrát destilovaný a stařený v palírně v Panamě, jejíž historie je datovaná od roku 1890 a společností je využívána od roku 1912 což je dnes již více než sto letá tradice.

Společnost si vybrala cíleně Panamu a tuto destilérii právě kvůli preciznosti, se kterou Master destiller předává svůj um každému loku tohoto nápoje. Skladba doplněná o zvláštně stařené a rezervní rumy dává ideální předpoklady pro dlouhé staření v tomto tropickém ráji.

Při výrobě se používá pouze ta nejlepší cukrová třtina od lokálních výrobců, vybíraná a selektivně sklízená pod přísným dohledem Master distillera.

Jemný a bohatý rum vyzrával 15 až 18 roků v bourbon sudech, aby mohl být dokončený v sudech ze španělské Andaluzie z bílého dubu ve kterých předtím zrálo Sherry.

V rumu nejsou přidaná žádná barviva ani aromata, pouze nejlepší ručně vybrána cukrová třtina, čistá pramenitá voda a dubové sudy.

XO nabízí nápoj plný síly společně se Sherry nuancemi. Lze krásně cítit přirozené aroma karamelu, opáleného dubového sudu a vanilky, které se propojují s tóny pomerančové kůry, pálivostí pepře a náznakem kávy na patře.

Výborně se páruje s robustným doutníkem a je perfektní pro tradiční rumové koktejly. Nejlépe si ho však rozhodně vychutnáte samotný.

0813497006154

Zákazníci k tomuto produktu také zakoupili: