Emperor Rum Sherry Finish  0,7l 40%  + tuba
  • Emperor Rum Sherry Finish  0,7l 40%  + tuba

Emperor Rum Sherry Finish 0,7l 40% + tuba

730,00 Kč
S DPH

Rumová historie exotického ostrova Mauricius sahá několik století zpět. Za tu dobu se na jeho půdě vystřídali kolonizátoři z Francie i Británi a každý z nich tu zanechal svou stopu. Ta francouzská je v podobě takzvaného agricole rumu, vyráběného z čerstvě lisované třtinové šťávy.

Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Rumová historie exotického ostrova Mauricius sahá několik století zpět. Za tu dobu se na jeho půdě vystřídali kolonizátoři z Francie i Británi a každý z nich tu zanechal svou stopu. Ta francouzská je v podobě takzvaného agricole rumu, vyráběného z čerstvě lisované třtinové šťávy. Britové svůj rum naopak tradičně vyrábí z melasy. Je tmavší, výraznější a také sladší. V mauricijských destilérkách umí perfektně obojí. Emperor Sherry Finished staví na kombinaci v poměru 60:40 ve prospěch britského tradičního rumu. Rumy, které tahle lahůdka delikátně spojuje, odpočívaly 4 až 12 let v dubových sudech a pak ještě minimálně 6 dalších měsíců v sudech po Finno a Olorosso Sherry. Výsledkem je nejen načervenalá barva rumu, ale hlavně velmi intenzivní chuťový zážitek. Připravte se na vyvážený, příjemně nasládlý rum s bohatou chutí cukrové třtiny a ovoce s jemnými tóny vanilky. Finiš je sympaticky dlouhý, kouřový a kořeněný.

Aroma: nádech sušeného červeného ovoce, sladkých zralých fíků s nádechem pomerančové marmelády vytvářející pozadí pro bohaté a hřejivé vůně sladkého červeného ovoce a sherry.

Chuť na patře: Jemná struktura s tóny kandovaného ovoce, vanilky a sherry navazuje na okouzlující aroma a vytváří stylový zážitek se stopami slazené kávy, tmavé čokolády a špetkou koření. Sametově dlouhé zakončení.

Zákazníci k tomuto produktu také zakoupili: