Rozelieures Single Malt Whisky Rare Collection    0,7l  40%
  • Rozelieures Single Malt Whisky Rare Collection    0,7l  40%

Rozelieures Single Malt Whisky Rare Collection 0,7l 40%

1 075,00 Kč
S DPH
Zajímavě spletitá, ovocná, měkká a jemná s patrnými tóny čerstvého ovoce na pozadí sherry. K dispozici v atraktivním balení včetně elegantních dárkových kartónků.
Počet

 

Doručení nad 1000 Kč po Ostravě zdarma.

 

Možnost ochutnávky rumů na prodejně.

Rozelieures Single Malt Whisky Rare Collection 0,7l 40%
 

Tradice rodinné likérky z malé vesnice Rozelieures na severovýchodě Francie se datuje od r.1860. V době počátků výroby proslavena zejména díky místnímu skvostnému mirabelkovému likéru, postupem času stále výraznější orientace na výrobu prémiové francouzské single malt whisky, od r.2000 již dominantně zaměřena na tento oblíbený nápoj. Dnes již 5.generace rodiny Grallet-Dupic obhospodařuje vlastních 300 hektarů prémiového ječmene. KONTROLA CELÉHO DODAVATELSKÉHO I VÝROBNÍHO PROCESU ji činí unikátní i v celosvětovém měřítku. Kvalitu osvědčuje stále rostoucí prestiž těchto craftových produktů včetně významných mezinárodních ocenění.

KOUZLO KOMPLETNÍHO VÝROBNÍHO PROCESU „POD JEDNOU STŘECHOU“

Na vlastních 300 ha půdy s vulkanickým podložím se zušlechťuje ječmen specifického charakteru. Vlastní sladovna (i pec na rašelinu) dodává whisky Rozelieures nezaměnitelná aromata a charakter, rovněž vysoce kvalitní zdroj podzemní vody z pohoří Vosges (Vogézy) podporuje kvalitu produktu. Dvojitá fermentace (kombinace otevřené i uzavřené) i destilace v měděných „pot-still“ nádobách jsou součástí dlouholetého rodinného know-how. Unikátní staření probíhá ve 4 různých sklepích/prostorech s odlišnými vlastnostmi a obohacuje tuto whisky, stejně jako použití různých druhů sudů pro dozrávání (po cognacu, sherry, Sauternes atd.)

Typický zástupce unikátního know-how této prestižní řady prémiových francouzských single malt whisky.

RARE v sobě snoubí jemný rašelinový nádech s kouzlem staření ve vybraných sudech – po prémiové sherry, cognacu a především specifické vinné odrůdě Sauternes (které whisky poskytují nevídanou jemnost).

Zajímavě spletitá, ovocná, měkká a jemná s patrnými tóny čerstvého ovoce na pozadí sherry. K dispozici v atraktivním balení včetně elegantních dárkových kartónků.

AROMA: zajímavá kombinace tónů ořechů a kandovaného pomeranče

CHUŤ NA PATŘE: ovocná jemnost postupuje do lehce nakouřeného zakončení se stopami čerstvého ovoce